Connect with us

Sosyal Medya

WhatsApp Yeni Özelliğini Test Ediyor

Published

on

WhatsApp Android - iOS Veri Aktarımını Test Ediyor

WhatsApp Android-iOS Veri Aktarımı Özelliğini Çıkarıyor

WhatsApp sonunda beklenen özelliklerden birini daha geliştirmek için çalışıyor, WABetaInfo adında bir WhatsApp forumunda ortaya çıkan ekran görüntüleri WhatsApp’ın yeni çıkaracağı veri aktarımı teknolojisini doğruladı.

Telefon değişikliği yapan kişilerin en çok istediği özelliklerden biri sonunda geliyor. WhatsApp, Android telefondan iOS telefona veri aktarımını sağlayacak bir teknoloji üzerine çalışıyor.

Neredeyse her popüler sohbet uygulamalarında Android işletim sisteminden İOS işletim sistemine veri aktarımı bulunuyordu ancak Dünya nüfusunun 3/8’nin kullandığı WhatsApp uygulamasında bu özellik ne yazık ki yoktu. iOS için en son WhatsApp beta sürümü 22.2.74’te bu özellik kendini yavaş yavaş belli etmeye başlamıştı. Bu güncelleme, WhatsApp sohbetlerinizi Move to iOS uygulamasını kullanarak Android işletim sisteminden iOS’a aktarmanıza izin verebilecek bir özelliğe işaret ediyor.

WhatsApp Android iOS Veri Aktarımını Test Ediyor

Nasıl Android’den iOS’e Aktarım Yapılacak?

WABetaInfo WhatsApp Forumu, özelliğin nasıl görünebileceğini gösteren birkaç ekran görüntüsü de paylaştı. Paylaşılan görüntülere göre WhatsApp aktarım işlemine başlamadan önce sizden izin isteyecek, ardından ise verileri yeni telefona taşırken uygulamayı ve telefonunuzun kilidini açık tutmanızı isteyecek gibi görünüyor. WhatsApp uygulamasının Meta ismi altında yaptığı en büyük değişikliklerden biri olacağı kesin, ancak ne zaman hangi telefonlara geleceği belli değil. WhatsApp iOS’tan Samsung telefonlarına taşımasına izin vermeye başladı bundan sonra da Google Pixel ardından da tüm Android 12 işletim sistemine sahip telefonlara geleceğini düşünüyoruz.

Continue Reading
Click to comment

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook

Meta, Instagram ve Facebook’a NFT Özelliği Ekleyecek

Published

on

By

Meta, Instagram ve Facebook'a NFT Özelliği Ekleyecek
Meta, Instagram ve Facebook'a NFT Özelliği Ekleyecek

Meta’nın getireceği yeni özellikler Facebook ve Instagram kullanıcılarını heyecanlandırdı. Meta, Instagram ve Facebook’a NFT Özelliği Ekleyecek!

Meta’nın ürünleri olan, Facebook ve Instagram için NFT özelliği getireceği haberini yapan Financial Times, Instagram ve Facebook kullanıcılarının NFT’leri profil fotoğrafı yapabileceğini açıkladı. Ayrıca Meta, kullanıcıları için NFT üretebilecek bir prototip de hazırlıyor. Instagram ve Facebook kullanıcıları için gelecek bir yeni özellikte NFT satabilecekleri bir pazar yeri.

Meta, Instagram ve Facebook’a NFT Özelliği Ekleyecek

Metaverse kavramını isim edinen şirket bu özellikleri değiştirebileceğini bildirdi. Daha hiç bir şey netlik kazanmış değil ancak genel ayrıntılar bu şekilde olacak gibi duruyor. Meta, tüm uygulamalarına Metaverse’i eklemek için tüm hızıyla çalışmaya devam ederken milyonlarca dolarlık yatırımlar yapıyor.

Continue Reading

Beğenilenler