Connect with us

Donanım

PUBG: New State Kurulum Rehberi, Oyunun Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Oyun severler tarafından oldukça benimsenmiş ve her gün milyonlarca insanın sunucularına bağlandığı oyun, PUBG’nin yeni bir versiyonu olan PUBG New State’in sistem gereksinimleri nelerdir?

Published

on

PUBG: New State PC ve Mobil Kurulum Rehberi, Oyunun Mobil ve PC’deki Sistem Gereksinimleri Nelerdir?
PUBG: New State PC ve Mobil Kurulum Rehberi, Oyunun Mobil ve PC’deki Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Oyun severler tarafından oldukça benimsenmiş ve her gün milyonlarca insanın sunucularına bağlandığı oyun, PUBG’nin yeni bir versiyonu olan PUBG New State’in sistem gereksinimleri nelerdir?

Oyun uzun bir bekleyişin sonunda çevrimiçi uygulama mağazalarında yerini aldı, oyun yayınlanmadan milyonlarca kişi tarafından ön kayıt alan oyun PUBG: New State PC ve Mobil’de de oynanabilmekte.

Türkiye’de oyun denince akla gelen ilk oyun olan PUBG’nin arkasındaki geliştirici ekip geçtiğimiz sene PUBG’nin devamı niteliğinde sayılır bir devam sürümünün geleceğini duyurmuştu. Bu bekleyiş geçtiğimiz haftalarda son buldu. PUBG: New State App store ve Google Play Store uygulama mağazalarına koyuldu. Herkesin merak ettiği şey de “Benim Cihazım (telefonum, bilgisayarım veya tabletim) bu oyuna elverişli mi?” Sorusu oldu.

Öncelikle herkesin gönlüne su serpelim bu oyunun cihaz gereksinimleri o kadar da yüksek değil, son çıkan model telefon bile olmasına gerek yok sayısal değerlere de aşağıda değineceğiz. Bir PC uygulaması olmamasına rağmen Bilgisayar ile de oynamanız mümkün bunu bir emülatör kullanarak yapacağız (aşağıda detaylıca anlatıldı).

PUBG: New State Mobil ve PC’deki Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

PUBG: New State Mobil Cihaz Gereksinimleri

 • Mobil işletim sistemi ve sürümü: Android 6,0 ve üzeri ya da İOS 13 ve üzeri (Güncelleme Yapmayanların Güncelleme Yapmasını Öneriyoruz).
 • RAM: 2 GB ve üzeri
 • CPU: 64 – bit (ABI arm64 veya üstü)
 • Open GL 3,1 ve üstü / Vulkan 1,1 ve üstü

Cihazınızdaki gereksiz dosyalardan ve uygulamalardan ayrıca mümkünse fotoğraflardan kurtulursanız bir buçuk GB olan indirme işlemi sonrasında cihazınızda kullanılabilir saklama alanı azalmasının önüne geçersiniz.

PUBG: New State PC Cihaz Gereksinimleri

 • CPU: Intel veya AMD 1,8 GHz çift çekirdekli.
 • GPU: NVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600.
 • Bellek: 3 GB (Gigabyte) ve üzeri RAM
 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve sonraki tüm sürümler
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 1 GB (Gigabyte) ve üzeri

Daha önce bilgisayarınızda PUBG Mobile oynadıysanız PUBG: New State de oynamanız için önünüzde hiçbir engel yok. Çünkü iki oyunun da gereksinimleri aynı.

PUBG: New State Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Windows 10;

 1. Herhangi bir emülatör indirin.
 2. Kurulumu tamamlayın.
 3. PUBG: New State’i indirin.
 4. Oynamaya hazırsınız.

Windows 11;

 1. WSTools APK yükleyicisini indirin.
 2. Kurulumu tamamlayın.
 3. PUBG: New State indirin ve kurulumu tamamlayın.
 4.  İşlem tamam.

Tüm bunları yaparak oyunu indirdiğinizi varsayalım hangi işlemciyi kullanırsanız kullanın, hangi ekran kartını kullanırsanız kullanın bu oyunun mobil için geliştirildiği gerçeğini değiştirmez, Mobil oyunlar telefon veya tablet ile oynanır.

Continue Reading
Click to comment

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Beğenilenler