Connect with us

Mobil

BlackBerry Telefonların Patent Hakları Şok Edici Fiyata Satıldı!

Published

on

BlackBerry'nin Patent Hakları Şok Edici Fiyata Satıldı!

Kanadalı teknoloji firmalarından biri olan Research In Motion (RIM) tarafından üretilen BlackBerry akıllı telefonlarına ait patent haklarının satıldığını duyurdu.

BlackBerry’nin Patent Hakları 600 Milyon Dolara Satıldı!

BlackBerry adlı bir siber güvenlik firmasının kendi Web sitesinden yapmış olduğu açıklamaya göre, firmanın akıllı telefonlarına ait olan patent haklarının bir ABD firması olan Catapult İP Innovations Inc’e tamı tamına 600 milyon dolar gibi bir miktar karşılığında satılmış oldukları duyuruldu.

Merkezi Kanada’nın Waterloo adlı bir kentinde yer alan BlackBerry ismine sahip olan firmanın yaptığı açıklamasında, satış işlemi yapılmasına karar verilen patentlerin öncelikli olarak kablosuz ağlar, mesajlaşma ve mobil cihazlar ile alakalı olduğu açıklandı. Aynı şekilde gene BlackBerry firmasının yapmış olduğu açıklamada yapılmış olan anlaşmanın, kendi ürünlerinin, yani BlackBerry ürünlerinin, çözümlerinin veya yapmış olduğu hizmetlerinin herhangi bir olumsuz etki almayacağı özellikle belirtildi.

BlackBerry Hakkında

İlk olarak Research In Motion (RIM) olarak tanınan BlackBerry adlı şirketin Kanada’da siber güvenlik alanında çeşitli hizmetler sunan bir yazılım şirketi olacak şekilde tam tarih vermek gerekirse 1984 yılının Mart ayının 7. gününde Kanada’nın Otario eyaletinde bulunan Waterloo adlı bir şehirde kurulmuştur.

Aslen yunan olan Mike Laziridis ile Douglas Fregin adlı kişiler tarafindan kurulmuş olan bu firma, BlackBerry adı altında çeşitli tabletler, çeşitli akıllı telefonlar, etkileşimli çağrı cihazları geliştirdi.

Kanada’nın akıllı telefonu olarak 21. yüzyılın başlarında yani 2000’li yıllarda piyasaya sürülen BlackBerry markasının çıkarmış olduğu ürünleri, çokça yapılan bilgisayar korsaniligi eylemine karşı geliştirmiş olduğu etkili yazılımlarla bir dönem Dünya’da aranan markalar arasında yer almıştır diyebiliriz.

Akıllı telefon piyasasından 2012 yılında yaşanmış olan çeşitli finansal problemler nedeniyle çekilmiş olan şirket, halen işletim sistemleri ve çeşitli teknolojik yazılımlar ile alakalı faaliyet gösteriyor.

Continue Reading
Click to comment

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mobil

iPad’e Özel WhatsApp Mı Geliyor? Yeni Açıklamalar Yapıldı!

Published

on

By

iPad'e Özel WhatsApp Geliyor

WhatsApp geçtiğimiz günlerde iPad kullanıcılarının merakle beklediği bir konuya değindi. WhatsApp ana şirketi Meta’nın başkanı Will Cathcart “Umudunuzu Kaybetmeyin” gibi bir açıklamada bulundu.

WhatsApp başkanı bu hafta The Verge’e bir demeç verdi ve orada şu cümleleri kullandı: “İnsanlar uzun zamandır bir iPad uygulaması istiyorlardı”, “Yapmayı çok isteriz.” dedi.

iPad’e WhatsApp Geliyor mu?

iPad’e WhatsApp uzun süredir isteniyordu ancak bir türlü gelmek bilmedi, WhatsApp ana şirketi Meta’nın başkanı Will Cathcart iPad’e WhatsApp’ın geleceğini garantileyecek açıklamalar yapmasa da yakın bir gelecekte WhatsApp’ın iPad üzerinden kullanılabileceğinin altını çizdi.

WhatsApp’ın temel bir ihtiyaç uygulaması haline geldiği bu günlerde iPad versiyonunun gelmedi WhatsApp’ın bağlı olduğu şirket olan Meta yani eski adıyla Facebook Company’e değer kazandıracaktır.

Continue Reading

Beğenilenler